• Aralık 1, 2022

Unreal Engine ile yapılan en iyi 5 oyun

Unreal Engine ile yapılan en iyi 5 oyun

Unreal Engine, Epic Games tarafından sürülen ve günümüzde sıklıkla kullanılan popüler bir oyun motorudur. Oyun yazılımlarının geliştirilmesinde kullanılır. Günümüzde yeni nesil teknolojinin yardımıyla oyun geliştiriciler tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu sayede geliştiriciler, kod yazmadan bir oyun tasarlayabilme ayrıcalığına erişmiştir.

Şu an mevcut olan iki büyük oyun motoru vardır. Bunlar Unity ve Unreal Engine’dir. Zaten sayıca az olan oyun motorlarının içinde en gelişmişlerinden biri olan Unreal Engine, geliştirme endüstrisinin büyük silahları için en iyi seçimdir.

2022 yılı ile birlikte gündeme gelen oyunların birçoğu Unreal Engine ile oluşturulmuştur. Aksiyon, macera, dövüş, RPG, VR başlıklar ve çok daha fazlasını barındıran oyun yelpazesi günden güne büyümektedir. Eğer bu oyunları keşfetmek istiyorsanız gelin birlikte Unreal Engine üzerine inşa edilmiş en iyi 5 oyuna göz atalım.


Fortnite

Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen bir nişancı oyunu. Dünyanın her yerinden oyuncuya sahip olan oyun kesinlikle listenin en başında olmayı hak ediyor. Kullanıcı sayısı, karakterler grafiklerinin başarısı ve olağanüstü eğlencesi ile Unreal Engine’in sınırlarını zorluyor. Oyun içinde savaş alanlarının yanı sıra canlı yayınların yapıldığı konser alanları da bulunuyor.

Hellblade: Senua’s Sacrifice ve Hellblade 2: Seuna’s Saga

Küçük bir stüdyoda geliştirilen Hellblade, bir stüdyodan ne kadar iyi bir iş çıkabileceğinin de göstergesi. Çevre tasarımları, karakterlerin gerçekçi görünümü ve iyi bir grafikle adete gerçekmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu oyun kısa olduğu için eleştiri almış olsa da oyuncular için muazzam bir haz vermiştir. Serinin ikinci oyunu ise UE5 ile yapılmıştır ve konunun uzmanları bunu “büyüleyici” olarak nitelendirmiştir. Son teknoloji kullanılarak geliştirilmiş en iyi oyunlardan biri kesinlikle Hellblade’dir.

Street Fighter 5

Bu oyun belki de çoğu kişinin oyun dünyasına girişini temsil eden bir efsanedir. Atari dövüş oyunu serisi ile tanıdığımız Street Fighter zaman içinde piyasada yeri doldurulamayacak bir ün elde etti. Unreal ile grafikler fazlasıyla iyileştirildi ve onlarca yıllık geleneğinin hakkını kendini geliştirerek verdi. Şu an EVO turnuvalarının dayanak noktası diyebiliriz.

eFootball: PES 2022

Oyun ilk çıktığı zamanlardan beri çok sayıda eleştiriye maruz kalsa da Unreal 5 ile yapıldığını düşünürsek görseller ve saha dışı sahnelerde oldukça iyi. Unreal Engine sevenlerin FIFA benzeri bir futbol oyununa ihtiyacı varsa, ilk 5’te yer alan bu futbol oyununa bir şans vermeleri iyi olur. Elbette FIFA ile rekabet edecek düzeyde değil ancak eFootball hala iyi bir futbol oyunu olmaya devam ediyor.

Sea of Thieves

Hırsızlar Denizi, Karayip Korsanları’nı sevenlerin oldukça eğleneceği güzel bir FPS oyunudur. Ekip üyelerinden oluşan ve diğer korsanlara karşı savaşan bu grup, düşmanları ile çeşitli silahları kullanarak savaşmak zorunda. Unreal 4 ile geliştirilen bu oyun güncelleme almaya devam ediyor. Hem eğlenceli, hem iyi görünen hem de aksiyonlu bir oyuna ihtiyacınız varsa değerlendirmenizde fayda olabilir.

Unreal Engine motorunda geliştirilen yeni nesil birçok oyun bulunuyor. Ancak bu liste çok uzayabilir. Alternatif oyunlar için buraya tıklayabilir ve daha fazlasını öğrenmek için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz… Şimdiden bol şans ve iyi eğlenceler!