• Ocak 20, 2023

En iyi Spotify alternatifleri neler?

En iyi Spotify alternatifleri neler?

Spotify kullanmaktan sıkıldıysanız ve benzer uygulamalara ihtiyaç duyuyorsanız işte en iyi Spotify alternatifleri!

En son hitleri dinlemek için CD formatında müzik albümü almak, radyo dinlemek ya da MTV izlemek geride kaldı. 2000’li yıllara göre artık en sevdiğiniz şarkıları online olarak dinlemek büyük bir ayrıcalık. Bu nedenle müzik akış hizmetleri oldukça popüler.

Hepsinin birbirine benzediğini düşünüyorsanız iyi bir müzik avcısı olmadığınızı söylemeliyiz. Çünkü ses kalitesinden viral listelerine kadar farklı algoritmalara sahip müzik uygulamaları keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Müzik dinlemenin ana akım haline gelmesine yardımcı olan en iyi uygulamalardan birisi şüphesiz ki Spotify. Yüzlerce ülkede hizmet veren bu platform adeta müziklerin sosyal medyası. Şarkı sözlerine, sanatçı albümlerine, mixleme ve keşif özelliklerine ulaşabileceğiniz bazı iyi alternatifler bulunuyor. Belki farklı platformlarda farklı müziklerle tanışabilirsiniz.

İşte sizlere önereceğimiz en iyi Spotify alternatifleri…

YouTube Music

İnternetin yeni popülerleştiği zamanları ne çabuk unuttuk değil mi? Oysa bir şarkıyı duyduğumuzda aklımıza ilk gelen YouTube’a girip video klibini izlemekti. Şarkı sözlerinin yazdığı Lyrics videoları saymıyoruz bile.

İşte Spotify’dan ilham alan ve birçok kişinin imdadına yetişen YouTube Müzik listemizin ilk sırasında. Geniş müzik yelpazesi, konser kayıtları, indirip daha sonra dinleme özelliği, kişiselleştirilmiş mixler ve oynatma listeleriyle alışık olduğunuz YouTube arayüzünü bir de burada deneyin.

Apple Müzik

Yüksek kaliteli şarkıların tutkunuysanız ve Apple dünyasıyla ilgileniyorsanız bu müzik akış hizmetine bir şans vermenizi öneriyoruz. Çünkü Apple Müzik kendine has özelliklere sahip.

Özellikle yeni şarkıları keşfetmek istiyorsanız rakiplerine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde kullanıcıyla buluşuyor. 90 milyon şarkının yer aldığı müzik kitaplığına ulaşmak ve podcastler için Apple Müzik’i deneyin.

Deezer

Deezer, ücretsiz bir seçenek sunan ve 75 milyondan fazla şarkıya ulaşabileceğiniz çok iyi bir alternatif. Mobil hizmetinin çok iyi olmasının yanı sıra tarayıcıda da kullanılabilir. Çok yönlü müzik akış hizmeti olan Deezer, sınırsız şarkı atlama, sınırsız dinleme, şarkı sözleri ve çevrimdışı müzik dinleme imkanı sunuyor. Öğrenci planının olması ve hemen hemen her cihazda kullanılabiliyor olması onu bazı kullanıcıların vazgeçilmezi yapıyor.

Tidal

Bir müzik zevkimiz var onun da en iyisini istiyorum diyorsanız Tidal tam size göre bir uygulama. Çok fazla insan tarafından bilinmese de HD videolar ve Hİ-Fİ ses kalitesiyle müzik sunan Tidal barındırdığı müzikler ve kişiye özel listeleme seçenekleriyle de tercih ediliyor.

Uygulama Türkçe dil desteğiyle sunuluyor ve diğer müzik dinleme uygulamalarından çok da uygun fiyatlı. Türkçe şarkıları asgari seviyede dinliyor ve yabancı şarkılardan vazgeçemiyorsanız denemeniz tavsiye edilir.

Soundcloud

Çok fazla alternatifi çıkmış olsa da özgün müzik hayranları için Soundcloud’u bu listeye koymadan geçemedik. En yeni ve en trend müziklere ulaşabileceğiniz bu uygulamada herhangi bir kısıtlama da yok üstelik. Ayrıca poadcast dinlemek isteyenler için de tercih edilebilir. Ücretsiz bir uygulamaya ihtiyacınız varsa göz atmayı unutmayın.

En iyi Spotify alternatifleri sizinleydi… Eğer daha fazla alternatife ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.