• Ocak 30, 2023

Instagram müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram müzik ekleme özelliğiyle hepimizi eski MSN günlerine geri döndürdü. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile artık Instagram’da dinlediğiniz müziği paylaşabileceksiniz. Ancak bunun için bazı adımları sırayla uygulamanız gerekiyor.

Instagram, 2010 yılından beri faaliyet gösteren ve milyarlarca kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya platformu. Tüm dünyada sıklıkla kullanılan Instagram, platforma eklediği yeni özellikler sayesinde sık sık gündeme geliyor.

Bunun sebebi ise kullanıcıların platformda daha fazla vakit geçirmesini sağlamak. Kullanıcıları da bir hayli memnun eden bu özelliği nasıl kullanacağınızı açıklıyoruz.

Eski kıyafetlerin yeniden moda olması gibi eski internet fenomenlerinin de yeniden karşımıza geldiği günleri yaşıyoruz. Siz de eski günlerdeki gibi Instagram profile müzik eklemek istiyorsanız öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Profilinize gidin.
  • “Profili düzenle” butonuna tıklayın.
  • “Müzik” seçeneğine dokunun.
  • “Profil için bir şarkı seç” yazısını işaretleyin.
  • Paylaşmak istediğiniz müziği seçin.
  • “Bitti” yazısına tıklayın.
Nasıl yapılır?

Öncelikle telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın. Burada Instagram’ın anasayfası ile karşılaşacaksınız. Kendi bilgilerinizi kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapın.

Ekranın sağ alt köşesinde profil fotoğrafınızın bulunduğu yere bir kere tıklayın ve kendi profilinize ulaşın. Açılan sayfadan “Profili düzenle” bölümüne tıklayın. Bu adımdan sonra düzenleme sayfasını görüntüleyeceksiniz.

Düzenleme sayfasında müzik ekleme dışında başka parametreleri de düzenleme imkanı sunulacak. Bunlar biyografi, kategori, bağlantı ve iletişim seçenekleri olacak. Bu seçeneklerin içinden “Müzik” alanını işaretleyin ve karşınıza çıkan ekrandan “Profilin için bir şarkı seç” yazısına tıklayın.

Ekranda yer alan “Senin İçin” seçeneğinden örnek şarkıları bulabilir veya “Gözat” seçeneğinden istediğiniz şarkıyı aratabilirsiniz.

Eklemek istediğiniz şarkıyı bulduktan sonra üzerine dokunun ve ekranın alt kısmındaki pencereden şarkının hangi 30 saniyelik bölümünü seçmek istediğinizi belirtin.

Eğer seçtiğiniz şarkıya açıklama eklemek isterseniz 40 karakter sınırını aşmadan bir yazı yazabilirsiniz. Ancak bunun zorunlu olmadığını ve isteğe bağlı olduğunu belirtelim.

Tüm işlemleri tamamladıysanız artık “Bitti” yazısına tıklayabilir ve sevdiğiniz şarkıyı profilinizde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Eğer kaldırmak istiyorsanız aynı sırayı izleyerek “Müzik” bölümünden “Kaldır” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Instagram şu an bu özellik yani instagram müzik ekleme üzerine çalışıyor ve özellik Türkiye’deki kullanıcı hesapları üzerinde de deneniyor. Bu nedenle hesabınızda görünmüyorsa endişelenmeyin. Eğer Instagram bu özelliğini başarıyla test ederse hepimiz en kısa sürede kullanıyor olacağız.