• Nisan 15, 2023

Beyaz kalp emojisi ne anlama geliyor?

Beyaz kalp emojisi ne anlama geliyor?

Birdenbire beyaz kalp emojisi aldın ve ne anlama geldiğiniz düşünmeye başladın değil mi? Ya da belki Instagram’da bir fotoğrafının altına birisi beyaz kalp (🤍) yorumu yaptı ve kafan karıştı. Tüm bunlar olabilir çünkü artık her duygu için kırmızı kalp kullanmak zorunda değilsiniz. İşte sizin için bu emojinin ne anlama geldiğini araştırdık!

Aslına bakılırsa geçmişte mağara duvarlarındaki resimleri anlamak için çok uğraştık ve insanlık olarak bu konuda deneyimliyiz. Hatta eski Mısır’ın hiyerogliflerini anlamaya çalışmak gibi daha üstün yeteneklere de sahibiz.

Ancak emojilerle ilgili kafamızı karıştıran asıl mesele kişisel çağrışıma dayanması. Yani sözcükler benzer görünebilir ancak anlamları zıttır. Emojilerde de örneğin sersemlemiş bir yüz “uyku” çağrıştırabilirken kimi için “yorgunluğu” çağrıştırıyor olabilir.

Emoji kullanımı tamamen bir profesyonellik gerektirir ve genelde anlamı değiştiren renkler olur. Özellikle kalplerin renkleri birbirinden farklı anlamlara gelir ve eğer bunları bilmiyorsanız karşınızdakinin ne demek istediğini tam olarak anlayamayabilirsiniz. İşte beyaz kalp emojisi ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Beyaz kalp emojisi anlamları

Beyaz kalp emojisi biraz minimal görünüyor ve aslında sizin de tahmin ettiğiniz üzere en çok saflığı ve arınmışlığı temsil ediyor.

Saf aşk: Eğer romantik bir ilişkiniz varsa aşkın ve sevginin en saf halini anlatan bu emojiyi kullanabilirsiniz. Ya da bir ebeveynin çocuklarına duyduğu saf sevgi söz konusu olduğunda bu emoji ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bir gün sizin için özel birinden beyaz kalp emojisi alırsanız, hislerinizin karşılıklı olduğunu anlayabilirsiniz.

Duygusal destek: En iyi arkadaşınız ya da aile üyeleriniz zor zamanlardan geçiyorsa, genellikle onların yanında olduğunuzu hissettirmek ve bu konuda güvence vermek için beyaz kalp emojisi kullanılıyor. Eğer sevdiği birini hayatından çıkarttıysa ya da zorunda kaldıysa bu destek emojisini kullanabilirsiniz.

Özel bir bağ: Arkadaşlar, kardeşler ya da takım üyeleri arasında sıkı bir ağ bulunur. Bu bağ bazen kelimelerle ifade edilmese de beyaz kalp kelime yerine kullanılarak bir dostluk çağrışımı yaratır.

Yeni başlangıçlar: İnsanların hayatlarında dönüm noktaları ya da zor günleri olabilir. Yeni bir sayfa açmanın temsili niteliğinde beyaz kalp kullanılabilir ve her şeyin güzel olacağı mesajı verilebilir.

beyaz kalp emojisi

Eğer size beyaz kalp emojisi gönderen birine cevap vermek istiyorsanız örneğin; “hafta sonu seninle görüşmeyi çok istiyorum🤍” şeklindeki bir mesaja “ben de seni görmek için sabırsızlanıyorum🤍” diyebilirsiniz. Bunun yanı sıra aynı şekilde hissettiğinizi ifade etmek söz konusu olduğunda arkadaşınıza ya da aile üyelerinize de gönderebilirsiniz.

Metin mesajlarında ya da sosyal medya gönderilerinde duygu ve düşünceleri ifade etmek için kullanılan emojiler, sıklıkla imdadımıza yetişiyor. Renkli kalp emojileri de bunlardan birisi ve özellikle duygular üzerinde güçlü bir etkiye sahip. Artık hayatınıza beyaz kalp emojisinin anlamını bilerek devam edebilirsiniz!